בקצרה על סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה

אם אתם בני 40+ סביר להניח כי במהלך שנות ה 80' ותחילת ה 90' אחד הסרטים שהפנטו אתכם היה סרט בשם 'וול סטריט' בכיכובו של מייקל דאגלס, שזכה בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר. הסרט מספר על ברוקר צעיר שמנסה להתעשר בזכות השקעות בבורסה.

אם אתם בני 20+ ככל הנראה מה שעשה לכם את זה יותר הוא סרט בשם 'הזאב מוול סטריט' המבוסס על סיפור אמיתי בכיכובו של לאונרדו דיקפריו. בסרט דיקפריו מגלם את דמותו של ג'ורדן בלפורט, ברוקר שעשה חיל בעולם המניות אך הסתבך עם החוק האמריקאי.

אומנם החיים הם לא סרט, אבל כספי החיסכון שלכם מושקעים בבורסה ובבוא היום תרצו למשוך את הכספים שנצברו לכם בקופה.

עד כאן הכל טוב ויפה, אבל יש נקודה נוספת שצריך להתייחס אליה.

על רווחים שנוצרו מהשקעה במניות יש צורך לשלם מס רווחי הון, אבל מי מביניכם שנולדו בשנת 1948 או קודם לכן, זכאים ליהנות מהטבת מס שנתית עבור רווחי ההון שהושגו במשך השנה.

להטבה הזו קוראים סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה.

מה היא בעצם אומרת?

הטבת המס על פי תיקון 125 ד' לפקודת מס הכנסה מעניקה פטור ממס רווחי הון שנצברו בשנה בה אתם מבקשים למשוך את הכסף עד לתקרה הקבועה בתיקון. 

אם אתם בני זוג הזכאים להטבה הזו, התקרה שלכם עומדת על סכום רווח של 16,560 שקלים. במידה ואתם יחידים, ההטבה עומדת על סכום של 13,440 שקלים.

אתם בוודאי שואלים את עצמכם, זהו כל הסכום שעליו ניתן לקבל את ההטבה? ובכן  קחו בחשבון כי מדובר בהטבה שנתית, וניתן ליהנות ממנה בכל שנה, זאת הסיבה לתקרה שהתיקון מעמיד.

פרט חשוב מאוד שכדאי לקחת בחשבון. במידה ולא ניצלתם את ההטבה בשנה מסוימת, היא לא נשמרת ומצטברת עבורכם, אלא תוכלו לקבל החזר מס רק במידה ומימשתם את הזכות בזמן נתון. 

יש פעולות שניתן לעשות כדי שחס וחלילה לא תשכחו את ההטבה הזו שמחכה לכם, וכיצד ניתן להפעיל אותה באופן קבוע.

אם אתם עומדים בגיל הנדרש או מישהו מבני המשפחה שלכם נולד בשנת 1948 או קודם לכן והוא עדיין לא נהנה מהטבת המס על פי תקנה 125 ד', זה בדיוק הזמן לחייג למספר טלפון 09-8995366

ולשוחח עם אחד מהנציגים של ברזילי סוכנות לביטוח, הם יעשו עבורכם סדר.

מה הלקוחות אומרים עלינו?
רוצים לקבל פרטים נוספים על הביטוח?
השאירו פרטים עכשיו:

הגיע הזמן לעשות סדר

ברזילי סוכנות לביטוח עושה לך בדיקה מקיפה של ביטוחים ותוכניות פיננסיות

התחל שיחה
1
היי, איך אפשר לעזור?
Scan the code
היי, איך אפשר לעזור?