בקצרה על פנסיה לעצמאים

מגזר העצמאים בישראל מונה למעלה מ- 500 אלף איש וביחד הם מהווים כ- 25% מכוח העבודה במשק.

רוב רובם של העצמאים עובדים לבד. בכל זאת אף אחד לא מכתיב להם מתי או מהיכן לעבוד, ובניגוד לשכירים אין להם מגבלת שכר חודשית. יחד עם זאת צריך לזכור כי המציאות של העצמאים הרבה יותר קשוחה ומאתגרת. לצד תשלומים לביטוח לאומי, מס הכנסה ומע"מ, אין להם שום זכויות כגון ימי מחלה, ימי חופשה, פיצויי פיטורין או דמי אבטלה.

בניגוד לשכירים, כל עצמאי מתחיל את החודש עם הוצאות חודשיות רבות אך בלי שום הבטחה להכנסה. כיוון שאין לעצמאים שום ביטחון פיננסי, חלק נכבד מהם עובדים מהיד לפה, סוגרים חורים, מכבים שריפות ומתגלגלים כל חודש בחודשו בלי לחשוב על העתיד לבוא.

כדי לעזור לעצמאים להבטיח את עתידם, לפני מספר שנים מדינת ישראל חוקקה חוק חדש המחייב את מגזר העצמאים לחסוך כספים לטובת הפנסיה האישית שלהם.

כמובן שכל אחד מהעצמאים יכול להפריש סכום גבוה יותר, וההמלצה היא לא להסתפק רק בהפקדה מינימלית, גם משום שכך ניתן לנצל לא מעט הטבות המס המגיעות לעצמאים דרך קרן הפנסיה או קרן ההשתלמות שלהם, בעיקר אם מרוויחים מעל לשכר הממוצע במשק.

חלק מהטבות המס יכולות להקטין את גובה התשלום החודשי לביטוח לאומי, להעניק פטור ממס רווחי הון ועוד.

במידה ואתם עצמאים ואין לכם תוכנית חיסכון, או במידה ויש לכם קרן כזו או אחרת אבל אתם לא בטוחים כי מנצלים כראוי את ההטבות המגיעות לכם, אנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית עם אחד מאנשי הצוות של  ברזילי סוכנות לביטוח המתמחים בדיוק בנישה הזו.

חייגו עכשיו: 09-8995366 ותתחילו לחסוך הרבה יותר כסף.

(לצפייה ב-תקרת הפקדות 2024 פנסיה וקופות גמל).

מה הלקוחות אומרים עלינו?
רוצים לקבל פרטים נוספים על הביטוח?
השאירו פרטים עכשיו:

הגיע הזמן לעשות סדר

ברזילי סוכנות לביטוח עושה לך בדיקה מקיפה של ביטוחים ותוכניות פיננסיות

התחל שיחה
1
היי, איך אפשר לעזור?
Scan the code
היי, איך אפשר לעזור?