בקצרה על קופות גמל

אין זה משנה אם אתם שכירים או עצמאים, ישנה חשיבות עצומה לחסכונות ארוכי הטווח שתעשו בחיים. על מנת שחיסכון כזה או אחר ישתלם לכם, צריך לדעת כיצד לנצל נכון את היבטי המס והעלויות השונות.

בין כל האפיקים האטרקטיביים בכל הנוגע למיסוי, קופות הגמל צברו אהדה בקרב הציבור, משום שאלו מתאימים לכל קבוצות הגילאים, ילדים ומבוגרים כאחד, כולל מבוגרים שקרובים יותר אל גיל הפנסיה. במידה ואתם שכירים ויש לכם קופת גמל מטעם מקום העבודה, בכל חודש מנוכה עבורה סכום מסוים מתלוש השכר שלכם, ובכל חודש גם מקום העבודה עצמו מעביר אל קופת הגמל שלכם סכום כסף מטעמו.  

עצמאים לעומת זאת חייבים להעביר את הסכום החודשי באמצעות הוראת קבע מחשבון הבנק שלהם והם מקבלים על כך הטבות מס גדולות, בין היתר כאשר צריכים להגיש דו"ח שנתי למס ההכנסה.

קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם להפקיד  סכום כסף כראות עיניכם בכל חודש מחדש או באופן חד פעמי, אבל צריך לקחת בחשבון כי נכון לתקופה זו ניתן להפקיד בכל שנה עד כ- 79,005 שקלים בלבד פר תעודת זהות.

ישנו מגוון רחב של מסלולי השקעה עבור קופות הגמל ואין שום מניעה להעביר את הכסף שצברתם ממסלול אחד לשני, פעולה שלא נחשבת לאירוע מס. כמו באפיקי חיסכון אחרים, גם את כספי קופות הגמל ניתן להשקיע במגוון מסלולי השקעה שונים וברמת סיכון שונה.

אשר לקופות גמל פנסיוניות, בבוא היום כשתגיעו לגיל 60, תוכלו למשוך את מלוא הסכום שנצבר כפוף לתקנות מס הכנסה.

יש להבחין בין קופת גמל פנסיונית שהינה מוצר פנסיוני לבין קופת גמל להשקעה שהינה מוצר פרטי. משיכת כספים מעל גיל 60 כקצבה בקופת גמל להשקעה פטורה ממס.

מעוניינים לשמוע על כל הטבות המס המגיעות לכם בחיסכון על ידי קופות גמל? סוכני הביטוח של ברזילי סוכנות לביטוח ישמח לפרט לכם בדקדוק רב על כל השאלות. צרו מולם קשר בטלפון 09-8995366.

(לצפייה ב-תקרת הפקדות 2024 פנסיה וקופות גמל).

מה הלקוחות אומרים עלינו?
רוצים לקבל פרטים נוספים על הביטוח?
השאירו פרטים עכשיו:

הגיע הזמן לעשות סדר

ברזילי סוכנות לביטוח עושה לך בדיקה מקיפה של ביטוחים ותוכניות פיננסיות

התחל שיחה
1
היי, איך אפשר לעזור?
Scan the code
היי, איך אפשר לעזור?